Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

4. ročník inšpiratívnej konferencie K. R.O.K.

ZRUŠENIE PREDSTAVENIA

Oznamujeme cteným zákazníkom, že divadelné predstavenie Pat a Mat s Kamarátmi, ktoré sa malo odohrať 30.4.2016 bolo z dôvodu nezáujmu a nekomunikácie zo strany organizátora zrušené.

Peniaze za vstupenky budú vrátené na účet, v prípade, ak boli zakúpené v hotovosti, tak v kancelárii Domu Kultúry.

Ďakujeme za pochopenie.


 

Oznam

V dňoch 2. – 5. mája 2017 bude Turisticko – informačné centrum – cestovná agentúra z technických príčin zatvorené.

V prípade potreby volajte na 0902 038 067


 

Nový poslanec Mestského zastupiteľstva v Trstenej


 

Ukončenie vysielania MMDS na území Mesta Trstená

 Z technických príčin pristúpila Obec Nižná k ukončeniu vysielania televízneho signálu MMDS na území Mesta Trstená. Odberateľom, ktorí majú zaplatený poplatok za príjem signálu, budú v priebehu mesiaca apríl vrátené preplatky na základe telefonického kontaktovania zamestnankyne Obecného úradu v Nižnej…

Bližšie informácie o vrátení preplatku Vám poskytneme na t.č. 043/ 5381 229

Ďakujeme za porozumenie.


 

V Ý S L E D K Y VOLIEB PRIMÁTORA MESTA TRSTENÁ


 

 

Info o voľnom pracovnom mieste - správca parkoviska

Mesto Trstená v súlade v ust. § 6 ods. 1 zák. NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade v Trstenej.

 

Podmienky prijatia dieťaťa do cirkevnej materskej školy v školskom roku 2017/2018


 

Podmienky prijatia dieťaťa do MŠ Oslobodenia 941, 028 01 Trstená v školskom roku 2017/2018


 

Oznámenie - Stratégia tvorby a budovania Integrovaného dopravného systému v ŽSK

 Oznamenie_ZSK.pdf (52.3 kB) Oznamenie_ZSK.pdf (52.3 kB)

 

Rozpis programu Kina Mier na mesiac máj 2017


 

Za autobusy do Poľska vo verejnom záujme

Petícia za vytvorenie prihraničnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme medzi Žilinským krajom a Malopoľským vojvodstvom.

Informácie o petícii


 

Harmonogram zberu odpadov v meste Trstená rok 2017


 

4. ročník inšpiratívnej konferencie K. R.O.K.Vytlačiť
 

Pozývame Vás na 4. ročník úspešnej konferencie K.R.O.K., kde sa môžete inšpirovať osobnosťami, ktoré sa snažia robiť veci "inak". Ľuďmi, ktorých životný príbeh je iný, originálny a ich myšlienky stoja za to, aby ich šírili ďalej...

Nevzdávajú sa, veria vo svoje rozhodnutia, majú odvahu robiť veci „inak“ a takto prispievajú k tomu, aby zmenili to, čo zmeniť môžu...

Prinášajú do vecí seba a robia K.R.O.K. k lepšiemu a majú odvahu kráčať bez istoty. Janette Mazíniová Mottlová, Lukáš Latinák, Lýdia Machová, Ivan Fehérvári, Anna Podlesná, Zuzana Hlávková a Martin Luterán – ľudia, ktorí nečakali a začali od seba. Príďte sa inšpirovať a nájdite odvahu urobiť K.R.O.K. k svojmu cieľu ...

Stretneme sa v Trstenej.

Vstupenky v predaji na týchto miestach: City Hub Sinaj Trstená, Quo Vadis Trstená, Svetlo Námestovo, Tranoscius Dolný Kubín.

K.R.O.K.  – Konferencia, ktorá prináša nový pohľad

Tešíme sa na Vás !

V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže pripravuje niečo špeciálne. Výnimočné osobnosti sa stretnú na štvrtom ročníku úspešnej inšpiratívnej konferencie K.R.O.K., aby Vám odovzdali kúsok zo seba. Stretnete sa s ľuďmi, ktorí sa snažia robiť veci „inak“, ktorých životný príbeh je nevšedný, originálny a ich myšlienky stoja za to, aby ich šírili ďalej... Nevzdávajú sa, veria vo svoje rozhodnutia, majú odvahu robiť veci „inak“ a takto prispievajú k tomu, aby zmenili to, čo zmeniť môžu... Prinášajú do vecí seba, robia K.R.O.K. k lepšiemu a majú odvahu kráčať bez istoty.

Výnimočná Janette Mazíniová Mottlová, ktorá vyrástla v osade a dnes je z nej jedna z uznávaných slovenských osobností a posúva v pred ďalších. Herec a humorista Lukáš Latinák, ktorého jedinečný humor je blízky ľuďom a motivuje ich k hrdosti na svoj pôvod. Tešíme sa aj na Lýdiu Machovú, ktorá ovláda 8 cudzích jazykov bez toho, aby niekedy žila v zahraničí. Založila si vlastnú profesiu – jazykový mentoring a dnes cestuje po svete a tlmočí známym osobnostiam. Inšpiruje nás aj Ivan Fehérvári, starosta malej dedinky v Českej Republike, ktorému to, že sú malá dedinka nebráni robiť veľké veci.

O tom, ako nám do života prichádzajú rôzne príležitosti, a ako ich využiť na maximum príde porozprávať úspešná Anna Podlesná. Mladá žena Zuzana Hlávková, časť života strávila v rôznych krajinách a aj napriek tomu sa rozhodla zostať na Slovensku. Aby si zachovala svoje hodnoty rozhodla sa vzdať práce na ministerstve. Prečo sa oplatí mladému človeku zostať na Slovensku? Dozviete sa priamo od nej...Martin Luterán je absolvent Oxfordskej univerzity, ktorý svoju nádejnú kariéru vymenil za formovanie mladých ľudí. Ako sa na to pozerá dnes?

Prečo toto všetko? „ Snažíme sa ukázať najmä mladým ľuďom nový pohľad. Teší nás, že aj takéto úspešné osobnosti sú ochotné prísť na Oravu a motivovať ľudí, aby hľadali, a našli v sebe odvahu robiť veci inak. Chceme im dať impulz k tomu, aby naplno rozvinuli potenciál, ktorý v sebe majú,“ hovorí predseda združenia Branislav Kožuch.  

Stretneme sa  20.3.2017 o 18:00 v Dome Kultúry v Trstenej na K.R.O.K.u – Konferencii, ktorá prináša nový pohľad.

Viac informácií sa dozviete na www.krok.ozviac.sk alebo na našej FB stránke.

4_rocnik inspirativnej konferencie


 
 

Nové knihy v knižnici

Zoznam nových kníh v Mestskej knižnici Trstená

logo

Novinky v knižnici finančne podporené
"Fondom na podporu umenia"

Knižnica tento rok získala dotáciu vo výške 2400 € z Fondu na podporu umenia. Knihy nakupujeme tak, aby sme vyhov ...viac...

Zverejnené 20.12.2016 -mb-
Aktualizované: 4.4.2017 -mb-


 

Spolu pomôžeme

Spoločne dokážeme obnoviť požiarom zničené OCM v Ústí!

Oravské centrum mládeže

Pre tých, ktorí hľadajú spôsob ako pomôcť Oravskému centru mládeže po pondelkovom požiari dávame do pozornosti možnosť prispieť finančným darom! Viac informácií nájdete na tomto linku:
https://ozviac.darujme.sk/1333/
Ďalšie informácie o celom dianí nájdete tu:
https://www.facebo ...viac...

Zverejnené 28.10.2016 -mb-


 

Odpadové hospodárstvo

Oznámenie

Mesto Trstená  v súlade s § 23 ods. 3 zákona č. 24/2006 Zb. o posudzovaní vplyvov na ŽP a o zmene a doplnení niektorých zákonov, informuje občanov o  zámere „Zariadenie na zber odpadov mesta Trstená,“ od navrhovateľa Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená.
Uvedený zámer o navrhovanej ...viac...

Zverejnené 28.10.2016 -mb-


 

Partnerské mestá

Hořice
Česká republika
Isaszeg
Maďarská republika
Jablonka
Poľská republika
Nový
Hrozenkov

Česká republika
Žarnovica
Slovenská republika
Želiezovce
Slovenská republika
Žirovnice
Česká republika
Mesto Hořice - Česká republika Mesto Isaszeg - Maďarská republika Mesto Jablonka - Poľsko Mesto Nový Hrozenkov - Česká republika Mesto Žarnovica Mesto Želiezovce Mesto Žirovnice - Česká republika

 


 
ÚvodÚvodná stránka