Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Divadelný festival na Gymnáziu v Trstenej

ZRUŠENIE PREDSTAVENIA

Oznamujeme cteným zákazníkom, že divadelné predstavenie Pat a Mat s Kamarátmi, ktoré sa malo odohrať 30.4.2016 bolo z dôvodu nezáujmu a nekomunikácie zo strany organizátora zrušené.

Peniaze za vstupenky budú vrátené na účet, v prípade, ak boli zakúpené v hotovosti, tak v kancelárii Domu Kultúry.

Ďakujeme za pochopenie.


 

Oznam

V dňoch 2. – 5. mája 2017 bude Turisticko – informačné centrum – cestovná agentúra z technických príčin zatvorené.

V prípade potreby volajte na 0902 038 067


 

Nový poslanec Mestského zastupiteľstva v Trstenej


 

Ukončenie vysielania MMDS na území Mesta Trstená

 Z technických príčin pristúpila Obec Nižná k ukončeniu vysielania televízneho signálu MMDS na území Mesta Trstená. Odberateľom, ktorí majú zaplatený poplatok za príjem signálu, budú v priebehu mesiaca apríl vrátené preplatky na základe telefonického kontaktovania zamestnankyne Obecného úradu v Nižnej…

Bližšie informácie o vrátení preplatku Vám poskytneme na t.č. 043/ 5381 229

Ďakujeme za porozumenie.


 

V Ý S L E D K Y VOLIEB PRIMÁTORA MESTA TRSTENÁ


 

 

Info o voľnom pracovnom mieste - správca parkoviska

Mesto Trstená v súlade v ust. § 6 ods. 1 zák. NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade v Trstenej.

 

Podmienky prijatia dieťaťa do cirkevnej materskej školy v školskom roku 2017/2018


 

Podmienky prijatia dieťaťa do MŠ Oslobodenia 941, 028 01 Trstená v školskom roku 2017/2018


 

Oznámenie - Stratégia tvorby a budovania Integrovaného dopravného systému v ŽSK

 Oznamenie_ZSK.pdf (52.3 kB) Oznamenie_ZSK.pdf (52.3 kB)

 

Rozpis programu Kina Mier na mesiac máj 2017


 

Za autobusy do Poľska vo verejnom záujme

Petícia za vytvorenie prihraničnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme medzi Žilinským krajom a Malopoľským vojvodstvom.

Informácie o petícii


 

Harmonogram zberu odpadov v meste Trstená rok 2017


 

Divadelný festival na Gymnáziu v TrstenejVytlačiť
 

Je  už sedem rokov, keď sme ako prvá bilingválna slovensko – španielska sekcia  organizovali I.ročník divadelného festivalu pod záštitou Španielskeho veľvyslanectva v Bratislave a s pomocou pána Luisa Pardiňasa.  Boli sme prví, nevedeli sme, čo nás čaká, čo všetko treba urobiť, ale robili sme to s presvedčením a so zápalom .Verili sme,  že toto podujatie sa stane trvalou aktivitou našich sekcií. A tak sa aj stalo. Vďaka tomuto podujatiu  sa navzájom spoznávame, nadväzujeme nové priateľstvá, držíme si navzájom palce ,odkukávame dobré veci, zoznamujeme sa s novými regiónmi, mestami, mestečkami.

                Príprava na tento festival je náročná  pre tých, ktorí podujatie pripravujú, ale aj  pre tých, ktorí predvádzajú svoje herecko – jazykové schopnosti.  Jedinečné výkony si naozaj zaslúžia náš obdiv a úctu. Odohrať predstavenie v španielčine nie je ľahké, ale výsledky sú pozoruhodné. Je to zásluhou lektorov, učiteľov i vedenia školy, ktorí sú potom hrdí na svojich žiakov.

Tento rok sa Festivalu zúčastnilo všetkých 7 bilingválnych slovensko – španielskych  sekcií, ktoré fungujú na Slovensku. Trstenú navštívilo 70 študentov a učiteľov, ktorí sa pripravili na toto podujatie. Podujatie tiež poctili svojou návštevou pán veľvyslanec Španielskeho kráľovstva pán Félix Valdés y Valentín, Radca pre vzdelávanie pán Joaquín Támara Espot a z kancelárie pridelenca pre vzdelávanie na Španielskom veľvyslanectve v Bratislave pani Mária Bíleková.

Súťažilo sa počas dvoch dní (1 a 2. februára). Súťažiaci mali stanovený čas-predstavenie malo trvať do 50minút. Prvý deň sa odohrali 4 predstavenia- Trstená, Žilina, Banská Bystrica a Nové Mesto nad Váhom, na druhý deň pokračovali študenti z Nitry, Košíc a Bratislavy. Hry, ktoré predvádzali, boli od rôznych španielskych autorov- úsmevné, ale i vážne.

Po odohraní sa hodnotilo- každá skupina určila svojho kandidáta na najlepšiu hru, najlepší herecký výkon, za kostýmy, efekty...

Na záver bolo slávnostné vyhlásenie výsledkov, na ktorom boli odovzdané ceny z rúk pána veľvyslanca a pána Radcu pre vzdelávanie. Na medzinárodné kolo, ktoré sa uskutoční v Budapešti pôjdu farby Slovenska prezentovať študenti z Gymnázia v Nitre, ktorých učiteľ Fernando Antolín Morales hru napísal a aj režíroval. Naša škola získala cenu za najlepší herecký výkon – študentka 4.D triedy Nikola Kormaňáková a škola získala aj  cenu za kostýmy.

Naši študenti hrali hru od Jacinta Grau – Pygmalion, ktorú s nimi nacvičili naši španielski lektori Luisa Chico Pérez a  Alberto Cabello García. V hre išlo o bábky, ktoré predstavovali rôzne charaktery a ktoré sa vzbúrili proti svojmu tvorcovi, ktorý ich tyranizoval .

Môžem povedať, že celé toto podujatie bolo ocenené zo strany Španielskeho veľvyslanectva i zo strany španielskych učiteľov, lektorov i samotných žiakov ako veľmi vydarené podujatie. Všetci sa tu cítili výborne, o ich pohodu sa starali študenti nášho gymnázia z bilingválnej sekcie. Ako hodnotili prácu našej školy?

Pán Radca povedal, že sme v malom meste, ale s veľkými ľuďmi, ktorí odvádzajú fantastické výkony. Spokojnosť vyjadril aj pán veľvyslanec, ktorý poďakoval vedeniu školy, žiakom, učiteľom ako i samotnému mestu, ktoré sa naozaj postarali o krásne chvíle prežité v malebnom kraji.

Tiež by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí sa zaslúžili o hladký priebeh podujatia- samotnému  Španielskemu veľvyslanectvu v Bratislave, pod ktorého záštitou sa festival uskutočnil, mestu Trstená, Poľnohospodárskemu družstvu Trstená, firme Tempo Kondela, firme Panasonic, firme LBS,s.r., firme LKT Trstená, firme EDM,s.r.o , Coop Jednota a mnohým ďalším, ktorí prispeli k zdarnému podujatiu.

 


 
 

Nové knihy v knižnici

Zoznam nových kníh v Mestskej knižnici Trstená

logo

Novinky v knižnici finančne podporené
"Fondom na podporu umenia"

Knižnica tento rok získala dotáciu vo výške 2400 € z Fondu na podporu umenia. Knihy nakupujeme tak, aby sme vyhov ...viac...

Zverejnené 20.12.2016 -mb-
Aktualizované: 4.4.2017 -mb-


 

Spolu pomôžeme

Spoločne dokážeme obnoviť požiarom zničené OCM v Ústí!

Oravské centrum mládeže

Pre tých, ktorí hľadajú spôsob ako pomôcť Oravskému centru mládeže po pondelkovom požiari dávame do pozornosti možnosť prispieť finančným darom! Viac informácií nájdete na tomto linku:
https://ozviac.darujme.sk/1333/
Ďalšie informácie o celom dianí nájdete tu:
https://www.facebo ...viac...

Zverejnené 28.10.2016 -mb-


 

Odpadové hospodárstvo

Oznámenie

Mesto Trstená  v súlade s § 23 ods. 3 zákona č. 24/2006 Zb. o posudzovaní vplyvov na ŽP a o zmene a doplnení niektorých zákonov, informuje občanov o  zámere „Zariadenie na zber odpadov mesta Trstená,“ od navrhovateľa Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená.
Uvedený zámer o navrhovanej ...viac...

Zverejnené 28.10.2016 -mb-


 

Partnerské mestá

Hořice
Česká republika
Isaszeg
Maďarská republika
Jablonka
Poľská republika
Nový
Hrozenkov

Česká republika
Žarnovica
Slovenská republika
Želiezovce
Slovenská republika
Žirovnice
Česká republika
Mesto Hořice - Česká republika Mesto Isaszeg - Maďarská republika Mesto Jablonka - Poľsko Mesto Nový Hrozenkov - Česká republika Mesto Žarnovica Mesto Želiezovce Mesto Žirovnice - Česká republika

 


 
ÚvodÚvodná stránka