Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Bezpečné mesto – 9. etapa budovania kamerového a monitorovacieho systému v meste Trstená

Ďalšie rozšírenie kamerového systému v meste Trstená

 Mesto Trstená získalo dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v oblasti prevencie kriminality vo výške 10 000,00 EUR na realizáciu projektu „Bezpečné mesto – 9. etapa budovania kamerového a monitorovacieho systému v meste Trstená“.

  V rámci projektu bude osadených a nainštalovaných šesť statických kamier spolu s nevyhnutným príslušenstvom, ktorý sa bude realizovať v priebehu tohto roka. Jedna statická kamera bude osadená sa vstupe na sídlisko Západ pri polyfunkčnom dome a dve statické kamery pri cyklochodníku smerujúceho od nemocnice na sídlisko, ďalšie dve statické kamery budú osadené pri hasičskej zbrojnici a jedna statická kamera pri turisticko – informačnom centre. Projekt je pokračovaním ôsmich predchádzajúcich dielčích fáz budovania kamerového a monitorovacieho systému v meste Trstená, ktorý mesto buduje už od roku 2005.

  Cieľom projektu je vytvoriť podmienky pre zníženie výskytu kriminality a protispoločenskej činnosti, a tým prispieť k zvýšeniu bezpečnosti, pocitu istoty, a spokojnosti deti a mládeže, občanov, turistov a návštevníkov mesta Trstená.

  Pevne veríme, že aj vďaka tejto podpore sa nám podarí v meste skvalitniť komplexnú ochranu života, zdravia a majetku obyvateľov mesta, ako aj jeho návštevníkov. 

„Projekt je finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky“.

logominv.png


 

Občania mesta sa môžu cítiť bezpečnejšie

 V meste Trstená bolo nainštalovaných šesť nových bezpečnostných statických kamier. Celková investícia bola vo výške 12 642,20 EUR, z toho dotácia vo výške 10 000,00 EUR, ktorú mesto získalo na základe úspešnej Žiadosti o poskytnutie dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v oblasti prevencie kriminality pre projekt s názvom  „Bezpečné mesto – 9. etapa budovania kamerového a monitorovacieho systému v meste Trstená“.

 Jedna statická kamera bola nainštalovaná pri vstupe na sídlisko Západ pri polyfunkčnom dome a monitoruje vstup sídliska a priľahlé parkoviská, dve statické kamery pri cyklochodníku smerujúceho od nemocnice na sídlisko a monitorujú cyklochodník smerujúci od mesta a cestu k bytovým domom 1139 a 1053, ďalšie dve statické kamery boli osadené pri hasičskej zbrojnici, ktoré monitorujú ulicu Zápotočnú a vstup na námestie od tejto ulice a jedna statická kamera pri turisticko – informačnom centre, ktorá monitoruje cestu na Námestie M.R.Štefánika. Projekt je pokračovaním ôsmich predchádzajúcich dielčích fáz budovania kamerového a monitorovacieho systému v meste Trstená, ktorý mesto buduje už od roku 2005.

 Cieľom projektu bolo vytvoriť podmienky pre zníženie výskytu kriminality a protispoločenskej činnosti, a tým prispieť k zvýšeniu bezpečnosti, pocitu istoty, a spokojnosti deti a mládeže, občanov, turistov a návštevníkov mesta Trstená.

Veríme, že aj vďaka tejto podpore a ďalším aktivitám sa nám podarí v meste znížiť výskyt kriminality a protispoločenskej činnosti.

logo_minv

Projekt bol finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky“.


 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka