Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Deň učiteľov v meste Trstená

Deň učiteľov v meste TrstenáVytlačiť
 

 Dňa 11. apríla sme si v našom meste pripomenuli sviatok Dňa učiteľov.

 A kto je učiteľ? Je to hlavný humanista sveta. Človek, ktorý verí v dobro, múdrosť a plným priehrštím ich denne rozdáva s nádejou, že sa budú šíriť celým svetom. Je aj idealista, ktorý má veriť, že ľudstvo je možné polepšovať, že je možné vychovávať a vzdelávať nadané deti, ale aj deti s mentálnym postihnutím, či iným zdravotným problémom. Má vypestované rozprávkové videnie sveta, v ktorom dobro víťazí nad zlom.

 Krátkym príhovorom sa prítomným pedagógom prihovorila aj pani primátorka Magdaléna Zmarzláková, ktorá ocenila a vyzdvihla prácu všetkých učiteľov, veď sama dlhé roky pôsobila ako učiteľka a riaditeľka cirkevnej základnej školy a vie, že učiteľské povolanie je náročné, zložité, ale často nevďačné a nedocenené. Je dôležité, aby sme na školách vytvárali vhodné podmienky na kvalitný výchovno – vzdelávací proces, aby bola spokojnosť nielen na strane pedagogických i nepedagogických zamestnancov, ale aj na strane žiakov a ich rodičov.

 Pani primátorka popriala všetkým prítomným hlavne dobrých, talentovaných, bystrých, ale predovšetkým dobe vychovaných žiakov, spolupracujúcich rodičov, kvalitné učebnice a adekvátne ohodnotenie. Nezabudla ani na dôchodcov, ktorí roky pracovali v školstve na rôznych pozíciách a popriala im hlavne pevné zdravie, veľa sily, energie, inšpirácie a motivácie do ďalších rokov.

 V závere sa poďakovala všetkým riaditeľom škôl a školského zariadenia v zriaďovateľskej, ale aj územnej pôsobnosti mesta Trstená.

 V programe vystúpili aj žiaci Základnej umeleckej školy Trstená a patrí im naše poďakovanie.

 Po príhovoroch sa premietal výborný, dojímavý film Obyčajná tvár a pre všetkých bolo pripravené drobné občerstvenie.

 Nech je oslava Dňa učiteľov v Trstenej peknou tradíciou, veď tradície majú svoje čaro a nemyslím si, že by tento deň mal stratiť na svojom význame.

den ucitelov


 
 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka