Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Ocenenia občanov mesta Trstená 2016

Ocenenia občanov mesta Trstená 2016Vytlačiť
 

Slávnostný deň, slávnostná chvíľa. V Dome kultúry v Trstenej sa v sobotu 12.novembra poobede zišli občania mesta, ktorí boli pozvaní, aby si prevzali ocenenia mesta Trstená, ktoré si zaslúžili vďaka svojmu celoživotnému dielu, vďaka svojej životnej filozofii, ktorú počas rokov pretavili do činnosti v prospech svojich spoluobčanov, do prístupu k ľuďom, k životu.

Pri príležitosti osláv 645. výročia  založenie mesta Trstená, bola vhodná príležitosť vyznamenať týchto občanov a vzdať im hold za ich životné dielo.

Alfonz Bednár v jednej zo svojich próz ústami slov slávneho hrdinu hovorí: ,,Človek je len vtedy človekom, ak spraví zo svojho života niečo. Niečo také, po čom ľudia ako po moste budú kráčať v budúcnosti. A čo je ľudská budúcnosť? Vek, v ktorom človek nebude smietkou na divom oceáne prírody a ľudstva."

V duchu tohto hesla si prevzali ocenenie naši spoluobčania, ktorí sa zaslúžili o zviditeľnenie a reprezentáciu mesta Trstená v oblasti športu, kultúry, zdravotníctva či pri utužovaní medziľudských vzťahov.

Človek je súčasťou všetkého, čo okolo neho existuje a šťastie človeka nespočíva v jeho spokojnosti, ale v tom, koľko ľudí urobil šťastnými. Múdrosť nie je v tom, koľko toho vie človek sám, ale v tom, ako svoju múdrosť vie odovzdať iným.

Tieto myšlienky odzneli na slávnosti v príhovore zástupkyne primátora mesta Trstená PhDr. Ing. Magadalény Zmarzlákovej, zástupkyne primátora mesta, ktorá v mene svojom, poslancov mestského zastupiteľstva aj občanov nášho mesta poďakovala za všetko dobré, čo ocenení vykonali pre naše mesto, pre našich občanov. Vyjadrila aj nádej, že ešte budú mať veľa príležitostí pre uskutočňovanie svojich plánov a túžob. Pretože človek je už raz taký. Večne nespokojný, s túžbou čosi dokázať, s cieľom zanechať po sebe niečo, na čo sa nezabúda. A ak sa mu to podarí, potom si môže povedať – nežil som nadarmo.

FOTOGALÉRIU nájdete na odkaze:

http://www.trstena.sk/martinsky-jarmok-2016-foto-kat/mid/323557/.html#m_323557

Ocenenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka