Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

2. apríl - Svetový deň povedomia o autizmeVytlačiť
 

 Autizmus je celoživotná porucha vývinu, ktorú charakterizujú nedostatky v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti. Tieto problémy sú spojené s poruchami verbálnej reči a majú za následok, že autisti sa dlhé desaťročia nachádzali na okraji spoločnosti. Deti trpiace autizmom potrebujú špeciálne vzdelávanie a starostlivú celoživotnú výchovu. Táto porucha uzatvára jedinca v jeho vlastnom svete, pričom mu sťažuje schopnosť hrať sa, vnímať a chápať bežné vnemy. Kvôli chýbajúcej predstavivosti sa jednotlivci s  autizmom venujú limitovanému množstvu stereotypných činností.

 Pri tejto príležitosti sme do Mestskej knižnice v Trstenej zakúpili ďalšie knihy o autizme, či už je to náučná literatúra pre pedagógov, ale aj rodičov a taktiež skutočné príbehy ľudí, ktorí sa vo svojom živote stretávajú s touto chorobou.

 Mesto Trstená pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme vysvieti vežu Kostola sv. Martina, ktorá je jedným zo symbolov mesta. Týmto krokom mesto vyjadrí spolupatričnosť s ľuďmi trpiacimi autizmom.  

2. apríl - Svetový deň povedomia o autizme


 
 

Obyvateľov: 7 252
(k 31. 03. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka