Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Byť niečím užitočnýVytlačiť
 

 Zámer Byť niečím užitočný sa uskutočnil v rámci Participácie občanov na rozvoji mesta a bol podporený sumou 300 eur.

 Cieľom zámeru bolo pomôcť rodinám zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo rodinám, ktoré to najviac potrebujú. Chceli sme ukázať, že každý môže byť niečím užitočný, len treba premôcť svoju pohodlnosť. A pevne veríme, že sa nám to aj podarilo.

 Organizátorky zámeru sa na spoločnom stretnutí dohodli, kde by sa tvorivé dielne mohli realizovať, čo by sa mohlo vyrábať, aký materiál bude potrebný nakúpiť, ktoré rodiny sa oslovia a kto by mohol prispieť svojou tvorivosťou k naplneniu cieľa. Po nakúpení spotrebného materiálu a občerstvenia sa pozvané rodinky aj s deťmi stretli na tvorivých dielňach v priestoroch Komunitného centra Sinaj. Pomôcť prišli aj šikovné mamičky, ktoré ukázali rôzne techniky (servítková technika, lepenie kávových zŕn, vyšívanie, zdobenie vencov), čím prispeli k realizácii zámeru, ale aj rozvoju manuálnych zručností ostatných mamičiek. Vyrábali sa ihelničky, dekoračné srdiečka, ozdobné vence na dvere, potravinové dózičky. Svojou šikovnosťou prispela aj animátorka, ktorá sa venovala deťom, kým mamičky pracovali a vyrábali výrobky. Keďže bol dostatok šikovných rúk i materiálu a nechýbala chuť do práce, tvorivé dielne pokračovali aj na druhý deň. Potom prišiel čas víkendu, kedy sa výrobky ponúkli na predaj pred kostolom po svätej omši a na námestí počas festivalu Spievame Márii. Spomínané výrobky sme prezentovali aj na facebooku. Za peniaze, ktoré si mamičky zarobili vlastnou prácou, sa nakúpili potrebné veci pre deti do rodín (najmä školské pomôcky a drogéria).

 Na záver chceme poďakovať ochotným mamičkám, ktoré venovali svoj čas pre iných a podelili sa so svojim talentom a skúsenosťami. Úprimné ďakujem vyslovujeme aj pracovníčkam Komunitného centra Sinaj, pánu farárovi ThLic. Ing. Jaroslavovi Chovancovi za vyhlásenie na svätých omšiach a všetkým, ktorí finančne prispeli a podporili rodiny, ktoré to najviac potrebujú.

byt niecim uzitocny


 
 

Obyvateľov: 7 260
(k 23. 07. 2018)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

KOMUNÁLNE VOĽBY 2018

webygroup
ÚvodÚvodná stránka