Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Potulná galériaVytlačiť
 

07.08.2019

Pozývame vás na návštevu interaktívnej výstavy, ktorá sa uskutoční dňa 21.8.2019 v čase od 13:00 do 19:00 hod. na Námestí M.R. Štefánika v Trstenej.

Potulná galéria hravou formou a metaforickým jazykom umenia upozorňuje na problematiku extrémizmu, xenofóbie a rasizmu. Jej poslaním je motivovať ľudí ku kritickému mysleniu a upozorniť na potrebu tolerancie a porozumenia s menšinami. 

Organizátori výstavou a  výtvarným umením oboznamujú ľudí s tým, ako rozlíšiť rozdiely medzi hoaxom, hejtom, konšpiračnou teóriou či dezinformáciou. Všetko v priestore malého nákladného auta a jeho okolí, kde sú sústredené diela súčasných vizuálnych umelcov bojujúcich proti xenofóbii, rasizmu a extrémizmu. Pripravená je inštalácia Lukáša Houdeka a interaktívne hry Danky Krajčovej, ktoré priblížia problémy utečencov. Ďalej napríklad rakúska autorka Anna Witt sa vo svojej performance a participatívnej fotoakcii bude pýtať ľudí, čo bola pre nich najdôležitejšia otázka keď mali 16 rokov a Kundy Crew uskutočnia svoje povestné workshopy. Organizátori nezabudli ani na detské tvorivé dielne, workshopy a prednášky či debaty s cieľom sprístupniť prezentovanú problematiku čo najširšiemu publiku, aby vedeli nájsť odpovede na otázku, čo je správne, čo nebezpečné, čo je dobré a čo zlé.

potulna galeria

 


 
 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka