Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PRAMIENOK, VODA PRE ŽIVOT – ŽIVOT PRE VODU, EKOPOSTER Vytlačiť
 

 Dňa 29. 11. 2018 sa v Kine Mier Trstená konalo slávnostné vyhodnotenie troch celoslovenských súťaží PRAMIENOK, VODA PRE ŽIVOT – ŽIVOT PRE VODU a EKOPOSTER, ktoré sú určené deťom materských škôl, žiakom základných škôl, špeciálnych škôl, základných umeleckých škôl, ale aj žiakom gymnázií s osemročným vyučovaním. Možno by sa zdalo, že je to široký záber, čo sa týka veku, ale jedno, čo tieto súťaže spája je veľmi aktuálna problematika a tou je ekológia a životné prostredie. Táto téma sa dotýka každého jedného z nás a je veľmi dôležité budovať pozitívne ekologické myslenie už od útleho veku, u najmenších detičiek tak v škôlke, ako i doma. Učme deti, že smeti patria do koša, separujme odpad, vyzbierajme smeti niekde na sídlisku, nebuďme ľahostajní k prírode, veď ona si to vôbec nezaslúži...

Všetkým prítomným sa prihovorila primátorka mesta Trstená Magdaléna Zmarzláková, ktorá vyzdvihla prácu pedagógov so svojimi zverencami, ale poďakovala sa aj rodičom a poprosila ich, aby aj naďalej podporovali svoje deti a vytvárali vhodné a podnetné domáce rodinné prostredie.

Milou spomienkou a aj minútou ticha si všetci pripomenuli pamiatku zosnulej Aničky Šimánkovej, ktorá roky organizovala tieto tri súťaže.

O kultúrny program sa postarali deti z MŠ Oslobodenia so súborom Púpavienka, deti zo ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga, žiačka ZŠ P. O. Hviezdoslava, tanečný súbor MIXÉR a žiak Základnej umeleckej školy v Trstenej.

Jubilejný desiaty ročník týchto troch súťaží by sa nezaobišiel bez štedrej podpory sponzorov, medzi ktorých patrili: Panasonic Industrial Devices Slovakia, Oravan Nealko, Proveland, Cukráreň u Václavíka, pán Pavčo – ovocie a zelenina, Katarína Nogová –Kvety u Ketty, Coca – Cola, Coop Jednota Trstená.

Víťazom srdečne blahoželáme a želáme veľa skvelých nápadov, aby boli úspešní aj v iných súťažiach. Všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a uskutočnení tohto podujatia vyslovujem úprimné poďakovanie.

Výsledkové listy, hodnotenia jednotlivých súťaží, fotodokumentáciu a video víťazných prác nájdete v linkoch nižšie.

Výsledková listina súťaže - EKOPOSTER 2018
Vyslekova listina_Ekoposter_2018.pdf Vyslekova listina_Ekoposter_2018.pdf (213.8 kB)
Výsledková listina súťaže - PRAMIENOK 2018
Vyslekova listina_Pramienok_2018.pdf Vyslekova listina_Pramienok_2018.pdf (200.5 kB)
Výsledková listina súťaže - VODA PRE ŽIVOT- ŽIVOT PRE VODU 2018
Vysledkova listina_Voda pre zivot_2018.pdf Vysledkova listina_Voda pre zivot_2018.pdf (272.9 kB)
Video zo súťaže - pramienok 2018 pramienok.mp4 pramienok.mp4 (108.2 MB)
Video zo súťaže - ekoposter 2018 ekoposter.mp4 ekoposter.mp4 (198.1 MB)

 
 

Obyvateľov: 7 261
(k 31. 12. 2018)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka