Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

SÚŤAŽ!!! - DO PRÁCE NA BICYKLIVytlačiť
 

„Roztočíme to spolu!“

... tak znie hlavné motto nového ročníka najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách, ktorú 1. marca vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Stáva sa už tradíciou, že v mesiaci máj sa koná celonárodná kampaň „Do práce na bicykli“, ktorej hlavným poslaním je prezentovať záujem širokej verejnosti používať bicykel ako štandardný dopravný prostriedok na ceste do práce. Aj v tomto roku pokračuje spolu s Občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica 6. ročník tejto súťaže.

Do práce na bicykli sa tak v máji opäť vydajú  tisíce obyvateľov Slovenska,  ktorí svojou registráciou  v súťaži upozornia na potrebu zlepšenia podmienok pre cyklistov v mestách a zvýšenia tolerancie zo strany motorizovaných účastníkov premávky.

O čo presne ide?

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2019 dochádzať do práce  na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému (www.dopracenabicykli.eu)

Jeden tím môže mať 2 – 4 členov, ktorí sú preukázateľne v čase trvania súťaže zamestnancami firmy, pod ktorej číslom IČO je tím registrovaný. Z jednej firmy môže pochádzať ľubovoľný počet tímov. Študenti uvádzajú IČO školy.

Každý súťažiaci sa môže do súťaže registrovať iba raz. Opakovaná registrácia bude považovaná za porušenie týchto pravidiel.

Vyplnením prihlasovacieho formulára každý súťažiaci potvrdzuje, že bude rešpektovať pravidlá súťaže a najazdené kilometre bude nahlasovať čestne a pravdivo.

Každý člen tímu si sám eviduje cesty do práce a z práce na bicykli za každý deň od 1. do 31. mája 2019. Presné pravidlá si súťažiaci nájdu na spomínanej webovej stránke.

Samotná realizácia súťaže:

Mesto Trstená zabezpečí vyplnenie registračného formulára v termíne najneskôr do 18. apríla 2019 na príslušnej webovej stránke www.dopracenabicykli.eu  a určí miestneho koordinátora súťaže, ktorý dohliadne na priebeh registrácie tímov a na celkový priebeh súťaže.

Súťažiaci tím v termíne najneskôr do 5.5.2019  sa zaregistruje na prihlasovacom online formulári uverejnenom na príslušnej webovej stránke súťaže s uvedením požadovaných povinných údajov.

Termín uzávierky súťaže je 31.5.52019.

Súťaž bude vyhodnocovaná na národnej  a lokálnej úrovni v rámci viacerých kategórií, o ktorých sa podrobne dočítate na uvedenom webovom portáli.

Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, keďže cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách.

Kampaň však nie je určená len pre zamestnancov, ale zúčastniť sa jej môžu tiež študenti stredných a vysokých škôl. Aj oni sa tak pridajú k obrovskému pelotónu, ktorý zabojuje o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, elektrokolobežky či skladacích bicyklov. Okrem toho účastníci podporia svoje mesto aj v súťaži o cyklostojiská s verejnými cyklopumpami, ktoré poputujú do piatich najaktívnejších samospráv.

Mesto Trstená sa už zaregistrovalo. Teraz je rad už len na vás, aby ste vytvorili svoj firemný tím a zaregistrovali sa. Pozor, máte však čas len do 5. mája, potom už registrácia tímov nebude možná.

Bližšie informácie vám radi poskytnú na oddelení kultúry v Trstenej, prípadne na mailovej adrese: katarina.sefcikova@trstena.sk.

na bicykli


 
 

Obyvateľov: 7 252
(k 31. 03. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka