Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Záložka do knihy a Gymnázium Martina Hattalu v TrstenejVytlačiť
 

  Po krátkej prestávke sme sa so žiakmi opäť zapojili do tejto užitočnej aktivity organizovanej Slovenskou pedagogickou knižnicou. Po pridelení partnerských škôl sme žiakov oboznámili s témami podujatia. Boli sme potešené, s akým nadšením sa naši žiaci pustili do zhotovovania záložiek. Snažili sa používať netradičné dostupné materiály. Študenti štvorročného gymnázia využívali svoje vedomosti o oravských rodákoch a tlmočili ich prostredníctvom slova alebo obrazu. Niektorí si vybrali aj tých menej známych oravských autorov, aby aj tak predstavili náš región. Mnohé záložky boli nápadité a veľmi vydarené.

  Ani žiaci osemročného gymnázia sa nedali zahanbiť a dokázali, že knihy čítajú a majú obľúbených hrdinov aj príbehy. Pohrali sa s rozličnými materiálmi a farbami. Spestrili si tak hodiny literatúry a výtvarnej výchovy.

  Po vyrobení záložiek sme z nich urobili v škole výstavu. Nielen žiaci si ju pozerali s obdivom a uznaním. Slová chvály na podujatie sa nám dostalo nielen od vedenia školy a ostatných kolegov, ale aj návštevníci školy si ich pozreli so záujmom. Niektorí žiaci dokonca vyslovili pochybnosť, či aj oni dostanú rovnako peknú záložku do knihy.

  Po prezentovaní záložiek v škole, sme ich zabalili a spolu s knihou o osobnostiach našej školy, ktorú sme pred nedávnom vytvorili v rámci projektu s našimi žiakmi, sme ich poslali partnerským  školám v Humennom a Košiciach. Potom sme už len čakali na ich záložky. Aj z tých sme najskôr urobili výstavu, aby sa nimi mohli potešiť aj ostatní žiaci. Niektorí si už našli tú, ktorú by chceli vlastniť. Potom sme ich rozdali tým žiakom, ktorí svoje výtvory venovali novým kamarátom. 

  Myslíme si, že aj táto aktivita vedie žiakov k poznaniu, že knihy ukrývajú mnohé tajomstvá a majú aj pre nich svoje čaro.

S pozdravom slovenčinárky z GMH v Trstenej a správkyňa školskej knižnice S. Szabová

zalozky


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka