Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Park na sídlisku Západ

Park na sídlisku Západ Vytlačiť
 

 Na základe zámeru Participácia občanov na rozvoji mesta, ktorú zverejnilo mesto Trstená začiatkom roka 2017 sme sa prihlásili so žiadosťou o finančný príspevok na zrealizovanie projektu Park na sídlisku Západ.

 Cieľom tohto zámeru bola výstavba relaxačného parku pre obyvateľov Trstenej, zvlášť na sídlisku Západ, na ktorom absentujú lavičky aj možnosti efektívneho, aktívneho či pasívneho trávenia času. S manželom máme denne výhľad na prázdne veľké plochy nevyužitého miesta medzi bytovými domami a stretávame ľudí rôznych vekových kategórií, ktorí by privítali miesto pre socializáciu, ktoré by umožnilo viac pobytu na čerstvom vzduchu. Rozhodli sme sa preto prihlásiť sa s našim nápadom a požiadať mesto o finančný príspevok vo výške 300 eur na realizáciu tohto nápadu.

 Po schválení projektu sa nám za pomoci dobrých, aktívnych a nadšených ľudí podarilo zrealizovať brigádu na výstavbu troch gabiónových lavičiek, ktoré sú trvalé a bezúdržbové. Vďaka spolupráci so Strednou spojenou školou v Nižnej a hlavne vďaka veľkej ochote pána riaditeľa Ing. Petra Smolára sú v procese výroby ďalšie predmety, ktoré budú súčasťou parku. Zvyšné pomôcky, predmety a práce sa snažíme zabezpečiť prostredníctvom sponzorov a dobrovoľníkov. 

 Za doposiaľ vykonanú prácu, ochotu a pomoc a za sponzorské dary chcem veľmi pekne poďakovať:

  • pánovi Jozefovi Lissovi, nášmu najväčšiemu sponzorovi (čo sa týka materiálov - kamene, štrk, drevo)
  • pánovi Jozefovi Tyrolovi  za darovanie dreva
  • Tomášovi Štefanidesovi a jeho podniku 3D Farby Laky v Trstenej za darovanie farieb na vymaľovanie Montessori aktivít na chodníky pre deti, ktoré budú súčasťou parku                                                                                    
  • Andrei Halimovičovej a Miroslavovi Kapitánovi za pomoc a vybavenie materiálov potrebných na výstavbu
  •   pani RNDr. Martine Harkabuzovej z Mestského úradu v Trstenej za ochotu a pomoc pri konzultácii a to aj mimo pracovného času
  • pani primátorke PhDr. Ing. Magdaléne Zmarzlákovej  za schválenie, za jej čas a snahu o celkové skvalitnenie života v našom meste

A v neposlednom rade veľké ďakujem patrí ľuďom, ktorí sa svojou prácou, odvozom, či iným spôsobom podieľali/podieľajú a budú podieľať na vzniku parku.                                             Predpokladaná doba dokončenia projektu je koniec septembra.  

18588760_1527556777255957_2931408136999737120_o (1).jpg

          Park na sídlisku Západ - dokončenie zámeru       

 Počas septembra a októbra pribudli do nášho parku na sídlisku Západ nové prvky - zamestnanci Oddelenia služieb mesta Trstená vybudovali chodník so stopami „Yetiho“ a osadili drevenú lavičku. Ďalej je tu drevená „hadíková“ lavička a pirátska loď, ktorú vyrobili študenti Spojenej školy v Nižnej, na chodníkoch pribudli rôzne skákacie hry pre deti všetkých vekových kategórií a vysadili sme sadenice ihličnatých stromov, ktoré nám darovala Stredná odborná škola lesnícka v Tvrdošíne.

Všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vybudovaniu nášho parku, veľmi pekne ďakujeme.        

   park          


 
 
ÚvodÚvodná stránka