Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia hracej plochy v areáli futbalového štadiónu

Podpora projektu športovej infraštruktúry v meste Trstená

„Mestu Trstená boli na financovanie športovej infraštruktúry poskytnuté finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu“

logo

            Športový areál pod Kľozovom v ktorom pôsobí Futbalový klub SLOVAN Trstená bol otvorený pre verejnosť v roku 1988. Športový areál bol zasadený medzi dva vodné toky do svahovitého terénu. Terénne úpravy pozostávali zarezaním do svahu, ktorý odkryl spodné vody. Vtedajší realizátor stavby preto oddrenažoval nielen hraciu plochu, ale aj susediaci svah. Drenáž slúžila nielen na odvodnenie povrchových (dažďových) ale aj spodných vôd. Dlhé roky odvodnenie fungovalo perfektne, ale v posledných rokoch postupne začali problémy s odvodnením. Mesto robilo opatrenia mimo hracej plochy, ale v súčasnosti už ani tieto nepomáhajú. Podkladová vrstva je nepriepustná ílovitá zem a životnosť drenáže už vypršala. Preto bolo nevyhnutné urobiť novú drenáž novými technológiami, čo si však vyžaduje nemalé finančné prostriedky.

            Z tohto dôvodu mesto Trstená v spolupráci s Futbalovým klubom SLOVAN Trstená, ktorý vystupuje v projekte ako garant projektu sa uchádzali o finančné prostriedky v rámci vyhlásenej výzvy Slovenského futbalového zväzu na predkladanie žiadosti o finančný príspevok v rámci projektu „Podpora rekonštrukcie a výstavby futbalovej infraštruktúry – 2. etapa“.  Cieľom projektu bolo rekonštrukcia futbalového ihriska s prírodným trávnikom  -  nová drenáž hracej plochy futbalového ihriska. Náš projekt bol úspešný a získal podporu na rekonštrukciu futbalového ihriska vo výške 10 000 Eur, pričom spolufinancovanie projektu je vo výške 4 000 Eur. V súčasnej dobe prebieha verejné obstarávanie na realizátora tejto stavby a predpokladáme ukončenie týchto stavebných prác v polovici novembra 2018.

            Veríme, že aj týmto projektom zlepšíme podmienky v rámci plnohodnotného využívania voľného času detí a mládeže a skvalitníme tréningovú prípravu mladých futbalistov FK SLOVAN Trstená v športovom areáli Pod Kľozovom.

 

logo sfz

Mestu Trstená boli na športovú infraštruktúru poskytnuté aj prostriedky podľa Zmluvy o spolupráci na financovaní realizácie národného športového projektu výstavby, rekonštrukcie a dobudovania futbalovej infraštruktúry od Slovenského futbalového zväzu.

plocha


 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka