Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Spomienky na časy vojny v Trstenej

Spomienky na časy vojny v Trstenej Vytlačiť
 

 Centrum voľného času Trstená v spolupráci s mestom Trstená zorganizovalo akciu k príležitosti ukončenia 2. svetovej vojny s názvom: Spomienky na časy vojny v Trstenej.

 Päť deviatackých tried sa zišlo v kine, kde im fundované osobnosti úvodnými slovami priblížili vojnovú situáciu vo svete a na Slovensku. Taktiež im ukázali fotky Trstenej v čase vojny. Potom sa jednotlivé triedy vydali na púť po Trstenej, počas ktorej museli nájsť 5 stanovísk, na ktorých im pamätníci a dejepisári priblížili udalosti a vlastné spomienky na 2. svetovú vojnu. Po putovaní sa opäť všetci stretli v kine, kde sa najskôr uskutočnil minikvíz, po ktorom bol premietnutý dokumentárny film o sestrách Eberstark z Trstenej.

 Chceme poďakovať Jankovi Kapjorovi, Evke Kadlubovej, Vlastislavovi Pavlíkovi a Mojmírovi Krajčimu za ochotu podeliť sa so svojimi vedomosťami a zážitkami.  

 Naším zámerom bolo atraktívnym a zaujímavým spôsobom priblížiť žiakom hrôzu a následky 2. svetovej vojny. Kladná odozva študentov nás zaväzuje, aby sa podobná akcia uskutočnila aj budúci rok.   

Spomienky na casy vojenne


 
 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka