Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Šport

Šport v meste

Šport ľudí spája a priťahuje zároveň. Voľný čas - protipól pracovnej vyťaženosti, kompenzovaný uvoľnením, oddychom, športovými aktivitami, zábavou s cieľom regenerácie fyzického a psychického zdravia. sportoviska

Prevažná časť športovej vybavenosti nášho mesta je situovaná do areálov škôl a škôlok v meste. Nachádzajú sa tu tri viacúčelové ihriská s umelým povrchom, ktoré slúžia pre potreby škôl, na organizáciu rôznych športových podujatí a na aktívne trávenie voľného času detí, mládeže, obyvateľov mesta a náhodných návštevníkov. V areáli základnej školy sa okrem viacúčelového ihriska nachádza aj basketbalové ihrisko s umelým povrchom, vhodné okrem basketbalu aj na rôzne pohybové aktivity.umela plocha

 

umela plocha

V meste sa nachádzajú tri telocvične nachádzajúce sa v areáloch základných škôl a v blízkosti gymnázia. Plnia predovšetkým pedagogické účely, ale svoje priestory poskytujú aj pre činnosť športových klubov, na rôzne súťaže a amatérske preteky.

V areáli pod Kľozovom je vybudovaný športový areál, v ktorom sa nachádzajú dve plnohodnotné futbalové ihriská a štvordráhová plnoautomatická kolkáreň.

kolkaren

Táto vychovala za svoje dlhoročné pôsobenie už nejedného špičkového hráča, ktorý robí dobré meno mestu nielen doma, ale aj v zahraničí. V budúcnosti sa areál plánuje rozšíriť o tenisové kurty.

klozov   klozov ihrisko

V roku 2017 v meste pribudla nová športová plocha – ihrisko na Ďurdinovej, ktoré je možné v zime využívať na korčuľovanie. Korčuľovanie na upravených ľadových plochách je neodmysliteľnou súčasťou zimných mesiacov, na Orave zvlášť.

Najmenší obyvatelia Trstenej majú možnosť využívať viaceré detské ihriská v meste. Tri najväčšie sa nachádzajú v areáloch materských škôlok a je možné ich využívať po celý deň. Menšie preliezačkové zostavy sú rozmiestnené v rámci jednotlivých mestských štvrtí.

V meste pôsobí viacero športových organizácii a klubov. Časť príjmov športových klubov tvoria príspevky sponzorov a  dotácie z rozpočtu mesta Trstená. Najväčšie zastúpenie má futbalový klub. Klub v prevažnej miere využíva ihriská v areáli pod Kľozovom. Ďalším, veľmi úspešným klubom je Karate klub Trstená, ktorý dosahuje vynikajúce výsledky pod vedením jeho dlhoročného predsedu a  trénera Jozefa Štefanidesa. V roku 2012 klub oslávil svoje 30. výročie založenia. Venuje sa predovšetkým práci s deťmi a mládežou. Športový klub kolkárov svojou bohatou históriou nezaostáva za ostatnými klubmi. Svoju činnosť tiež orientuje prevažne na prácu s deťmi a mládežou. V roku 2004 schválilo Ministerstvo školstva SR, doteraz ako jedinému kolkárskemu klubu na Slovensku, vytvorenie centra talentovanej mládeže. Za doterajšie obdobie pôsobenia CTM sa oddiel môže pochváliť mnohými športovými úspechmi. Športový klub kolkárov funguje pod vedením Mariána Benického.

Mestský športový klub je združenie športových, telovýchovných a turistických oddielov. Jeho cieľom je organizovať športové, telovýchovné, kultúrne a turistické aktivity. Cieľom je podporovať záujem hlavne u detí a mládeže v oblasti športu, dobrej životosprávy a vzdelávania. Mestský športový klub v súčasnosti spravuje deväť oddielov – šachový oddiel, mestská halová futbalová liga, aerobik, crossfit, florbal  a TIS  a jeho predsedom je Miroslav Mačor.

Poslaním Stolnotenisového a volejbalového klubu je oživiť dlhoročnú volejbalovú tradíciu v meste. Klub organizuje každoročne tradičné turnaje, zúčastňuje sa všetkých regionálnych súťaží a tiež absolvuje súťaže medzinárodnej úrovne. Iniciatívu nad vedením klubu už dlhé roky na seba preberá predseda klubu Richard Gajniak.

Posledným športovým klubom v meste je Hokejový klub. Jeho predsedom je Martin Pariža. Klub sa pravidelne zúčastňuje oravských amatérskych hokejových súťaží, hrá oravskú hokejovú ligu a jeho viacerí členovia sú súčasťou hokejového zoskupenia HK Altis.

Poriadnu dávku športu je možné si dopriať výberom z ďalších viacerých možností. K dispozícii je novovybudovaná cyklotrasa v smere Trstená – Suchá Hora – Nowy Targ (PL) v celkovej dĺžke 38 km. Jazdou na bycikli si tak môžete vychutnať nevšednú panorámou prírody, ktorá spája dve prihraničné oblasti.

cyklotrasa cyklotrasa

Blízkosť Západných Tatier – Roháčov poskytuje viaceré možnosti zjazdového lyžovania, pešej turistiky, cykloturistiky a oddychovej chôdze.


 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka