Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Tréneri na Okinawe

Tréneri na Okinawe

     V dňoch 20. - 30 októbra sa tréneri klubu zúčastnili tréningového seminára s Okinawským majstrom Kenpou Kai Hanshi Yoshio Kuba 10. Dan. Na pozvanie majstra vycestovali do Japonska na ostrov Okinawa, spolu s ďalšími karatistami z Lučenca, Šiah, maďarskej Budapešti a ukrajinskej Odessy. Téneri Jozef Štefanides, Peter Modránszky, Ivana Štefanidesová, Mária Štefanidesová. Tréningov sa  z nášho karate klubu zúčastnili aj Matúš a Annamária Štefanides.Dvojfázové tréningy viedol Hanshi Kuba vo svojom dojo v meste Okinawa.   

Guinessov rekord

           Popri dvojfázových tréningoch sme sa zúčastnili 23.októbra aj zápisu do Guinesovej knihy rekordov,keď sme v hlavnom meste prefektúry - Naha,  na ulici dlhej asi dva kilometre zacvičili súčasne kata. Necelých 4000 karatistov odcvičilo fukyu kata. Ďalším významným dňom bolo pozvanie od najväčších majstrov Okinawy na Uchinanchu festival karate, kde 400 vybraných karatistov predviedlo svoje umenie pre Okinawskými majstrami. Dostali sme sa aj do japonskej  televízie a dennej tlače.

Uchinanchu festival

Vo voľnom čase sme sa zoznámili s históriou kráľovstva RYU KYU počas prehliadky na hrade SHURI v Naha ale aj pri prehliadke skanzenu RYU-KYU MURA, ktorý je umiestnený v nádhernom prostredí subtropického pralesa. Na záver nám domáce žraloky "povolili" konečne sa aj okúpať v čínskom mori.

Priniesli sme si z krajiny vychádzajúceho slnka veľa nezabudnuteľných zážitkov. Všade sme stretávali milých ľudí. Sú nesmierne precízni vo všetkom čo robia. Ich ochota pomôcť nám, keď sme niečo hľadali prekonala akúkoľvek jazykovú bariéru.

Na záver niekoľko pozitívnych skúseností:

- Japonci sú veľmi vtipní a radi sa smejú

- všetci vyzerajú veľmi mlado

- celá krajina je čistučká

- v každej športovej hale je vstup len naboso, alebo v športovej obuvi už od vchodu

- rôznorodá strava

- priam neskutočná úcta k starším ľuďom

Tak na záver len "arigato gozaimasu" JAPONSKO


 

Obyvateľov: 7 242
(k 30. 06. 2019)
Primátorka:
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková
Bernolákova 96/8
PSČ: 028 01
Tel.kontakt MsÚ:
043 5310 100
Tel.predvoľba: 00421/43/...

webygroup
ÚvodÚvodná stránka