Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Turnaj v kolkoch medzi školami v meste

Turnaj v kolkoch medzi školami v mesteVytlačiť
 

  Cieľom tohto zámeru bolo zorganizovať turnaj v kolkoch medzi jednotlivými školami v meste Trstená a zároveň takýmto spôsobom predstaviť jeden z netradičných športov tým, ktorí o ňom možno doteraz nevedeli, prípadne si ho mýlili s bowlingom.

  Napokon sa nám podarilo zrealizovať turnaje nielen pre deti a žiakov z Trstenej, ale zapojili sa aj študenti Spojenej školy v Nižnej a Spojenej školy v Tvrdošíne, čím sme prezentovali Trstenú ako mesto, kde sa nachádza kolkáreň, ktorá je jediná na Orave.

  Celkovo sa zapojilo okolo 150 detí - predškoláci z Materskej školy Oslobodenia v Trstenej, primani z Gymnázia Martina Hattalu, štvrtáci, siedmaci, ôsmaci a deviataci zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga, žiaci zo Základnej školy Pavla Országha Hviezdoslava a už spomínaní študenti z Tvrdošína a Nižnej.

  Súčasťou každého turnaja bolo občerstvenie, sladká odmena a malý darček pre všetkých účastníkov, tiež medaily a trofej pre víťazov. Deti si takto mohli spríjemniť niekoľko hodín netradičným športom. Možno z niektorých vyrastú noví talentovaní kolkári a kolkárky, ktorí budú úspešne reprezentovať naše mesto.

  Zámer sa uskutočnil v rámci Participácie občanov na rozvoji mesta a bol podporený sumou 300 eur, za čo srdečne ďakujeme.

turnaj v kolkoch


 
 
ÚvodÚvodná stránka