Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

UNBROKEN, silovo – vytrvalostná crossfit súťaž

UNBROKEN, silovo – vytrvalostná crossfit súťaž Vytlačiť
 

  Súťaž UNBROKEN je prvá súťaž na území Oravy s pravidlami a disciplínami známymi z CROSSFITU. Ako jediná súťaž v tomto športe v širokom okolí ponúka atlétom všetkých kategórií (začiatočník, pokročilí, zviera J) vzájomnú konfrontáciu medzi sebou. Na súťaž sa nerobí žiadna kvalifikácia. Jednotlivé WODs sú vždy poskladané z jednoduchších cvikov, vynechávajúc zložité gymnastické alebo iné náročné prvky, rovnako aj hmotnosti používaných závaží sú primerané. Súťaž vznikla v roku 2015 (kategórie muži a ženy), druhý ročník 2016 (kategórie muži, ženy) a v treťom ročníku 2017 pribudla nová kategória páry (1 muž + 1 žena).

  Všetko od počiatočného nápadu (názov, miesto, charakter súťaže), cez realizáciu (zháňanie sponzorov, náradia, reklamné predmety, občerstvenie) až po vymýšľanie WODs (workoutov) mám na starosti ja, Vladimír Fojtík. Samotnú realizáciu by som samozrejme nezvládol sám a preto veľmi oceňujem pomoc svojho teamu (všetko sú to ľudia, ktorí so mnou trénujú, samozrejme dobrovoľníci). Bez nich by to bol len nápad, predstava, ale s nimi sa to podarilo všetko uskutočniť.

Prečo UNBROKEN a prečo v Trstenej ?

  Ja sám som celoživotne spojený so športom, v podstate od svojich 12 rokov som neustále v nejakom tom športovom tréningu. Prešiel som od basketbalu cez atletiku (aj na reprezentačnej úrovni), volejbalu až ku crossfitu (cvičenie s činkami bola vždy neoddeliteľná súčasť prípravy v každom športe). Od roku 2012, kedy som videl prvé crossfit video, som sa hneď nadchol a začal pracovať na sebe s cieľom zúčastniť sa niekoľkých crossfit súťaží. Do roku 2015 som ich pár absolvoval a popri tom som začal trénovať aj iných ľudí z Trstenej a okolia. Zúčastnili sme sa pár súťaží a dosiahli sme celkom dobré umiestnenia (dokonca aj 1. miesto v BB) a vtedy ma napadlo, že skúsim niečo podobné usporiadať aj u nás v Trstenej. To bolo v roku 2015, kedy vznikla súťaž UNBROKEN (nezlomný). Prvý ročník absolvovalo celkom 42 atlétov, medzi nimi aj 5 mojich zverencov, druhý ročník sa mierne navýšil počet na 54 atlétov a tento rok 2017 som obmedzil počet na max. 80 ľudí, čo som ale nečakal, 10 dní od spustenia registrácie som mal naplnenú súťaž na prasknutie, prihlásilo sa až 130 atlétov, čo by ale bolo z časového hľadiska nereálne, takže 40 z nich som musel odmietnuť. Do súťaže som nakoniec pustil prvých 90 prihlásených (medzi nimi aj 15 pretekárov z Čiech). Tento stav je pre mňa dobrá správa, každoročne sa navyšuje počet záujemcov a to znamená, že súťaž je kvalitná a má úroveň. (samozrejme tomu predchádzalo kopec hodín propagácie, chodenie po pretekoch, robenie video vizitiek, atď.). Na základe hodnotenia súťažiacich, je súťaž UNBROKEN na dobrej úrovni, vybavenie, starostlivosť o pretekárov super, dokonca pretekári z Čiech si pochvaľovali. Pri realizácii, tak ako som už povedal, by som sa nezaobišiel bez svojho teamu. Ľudia v ňom vedia urobiť aj to, čo ja neviem. A samozrejme, aby súťažiaci neodchádzali s prázdnymi rukami, je vždy dobré, keď Vás niekto finančne alebo materiálne podporí.

  Súťaž bola realizovaná aj s finančnou podporou mesta Trstená v rámci Participácie občanov na rozvoji mesta, ďalej s finančnou a materiálnou podporou týchto partnerov:         Bapa – stavebniny Marián Balún, Premium Brands s.r.o., Šport C2 s.r.o., Delta store – autorizovaný eshop Reebok, EDM s.r.o., Hotel Roháč, Garbiar – stavebniny, FTL logistics s.r.o., LKT s.r.o,, Marcus shop, KASprof Security Agency s.r.o., Starektransport s.r.o., Crosslimit.

UNBROKEN - finale


 
 
ÚvodÚvodná stránka